Jums ir jautājumi?
Jautājiet mums!
+371 67232211
info@laks.lv
latviski
по русски

15.10.2020

15. oktobris - Starptautiskā krājaizdevu sabiedrību diena

15.oktobrī jau 72.gadu pēc kārtas tiek atzīmēta Starptautiskā krājaizdevu sabiedrību diena. Šogad šī diena tiks atzīmēta īpaši, jo pēdējās desmitgades laikā krājaizdevu sabiedrību kustība pasaulē ir piedzīvojusi milzīgu izrāvienu savā attīstībā. Kopš 2010.gada krājaizdevu sabiedrību biedru skaits ir audzis par 59%, pārsniedzot 291 miljonu biedru 118 pasaules valstīs, un arī Latvijā krājaizdevu sabiedrību biedru skaits ik gadus palielinās.

Latvijā darbojas 35 krājaizdevu sabiedrības, kas apvieno vairāk nekā 20 tūkstošus biedru, un šo krājaizdevu sabiedrību kopējie aktīvi sasniedz 33,2 miljonus eiro. Latvijā strādājošajās krājaizdevu sabiedrībās veikto noguldījumu apjoms ir pārsniedzis 24 miljonus eiro, un to izsniegto aizdevumu apjoms – 25 miljonus eiro, turklāt pēdējo desmit gadu laikā šie rādītāji ir pieauguši trīskārtīgi.

Kā galveno faktoru, kas veicinājis šādu izaugsmi, var minēt krājaizdevu sabiedrību reaģēšanu uz savu biedru vajadzībām, kā prioritāti virzot nevis peļņas gūšanu, bet gan savu biedru labklājību un ekonomiskās iespējas. Šis ir arī viens no galvenajiem faktoriem, kas atšķir krājaizdevu sabiedrības no citām finanšu iestādēm, tādām, kā bankas un nebanku kredītiestādes. Nenoliedzamu lomu izaugsmē spēlē arī piedāvāto pakalpojumu klāsta paplašināšana un mūsdienu tehnoloģiju sniegto iespēju aktīva ieviešana, nodrošinot vienkāršāku un ērtāku piekļuvi krājaizdevu sabiedrību sniegtajiem pakalpojumiem plašākai sabiedrības daļai.

Sveicam Starptautiskajā krājaizdevu sabiedrību dienā!